Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

„BAW SIĘ Z NAMI POD ŻAGLAMI”

To tegoroczne hasło, pod którym Uczniowski Klub Sportowy „ŻAGIELEK” podjął się popularyzacji żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. Dzięki dotacji otrzymanej z Gminy Głogów Małopolski oraz licznej grupie sponsorów Stowarzyszenie w okresie wakacji zorganizowało cztery 5-cio dniowe zgrupowania żeglarskie na akwenie wodnym w miejscowości Lipie, w których udział wzięło ponad 70 dzieci w wieku od 7 do 13 roku życia.

W ramach prowadzonych zajęć, dzieci miały do dyspozycji żaglówki typu Optymist, rowerki wodne i wiosłówki, na których pod nadzorem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pedagogicznej i ratowniczej mogły zdobywać i doskonalić umiejętności żeglarskie oraz w miłej i przyjaznej atmosferze spędzić wolny czas.

Poza możliwością żeglowania na łódkach i rowerkach wodnych dzieci poznawały także kulturę żeglarską, historię tworzenia zbiornika wodnego oraz różnego rodzaju węzły żeglarskie.