Co było ostatnio.

 • dscf6541
 • dscf6873
 • 65166225_385716155418206_1645946972382691328_n
 • dscf6994
 • dscf6590
 • 20190624_084427
 • 20190701_082124
 • 20190625_093432
 • dscf7160
 • dscf6159
 • dscf6647
 • dscf6472
 • dscf6478

Sponsorzy

 • best
 • cjblok
 • karpatbud
 • logo gminy
 • nad
 • Dobordzieje
 • Dobordzieje
 • Dobrodzieje

O klubie.

Uczniowski Klub Sportowy „Żagielek” to grupa osób z gminy Głogów Małopolskim których wspólnym zamiłowaniem jest żeglarstwo oraz krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Historia Naszego Klubu sięga roku 1999, kiedy to grupa kilkunastu osób założyła Stowarzyszenie posiadające osobowość prawną, którego celem było popularyzowanie żeglarstwa oraz innych dyscyplin sportowych wśród dzieci i młodzieży na terenie naszej gminy.

 Początkowo Klub dysponował niewielką ilością sprzętu żeglarskiego, który częściowo otrzymał od Rzeszowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego a częściowo sfinansował z własnych środków.

Nie poprzestaliśmy jednak na tym. Korzystając z faktu, że ówczesne władze Gminy Głogów Małopolski postawiły sobie za szczytny cel rozwijanie bazy oświatowej i sportowo – rekreacyjnej, podjęliśmy współpracę z Burmistrzem Głogowa Małopolskiego w zakresie popularyzowania żeglarstwa w gminie Głogów Małopolski. Dzięki otrzymanemu w 2000 roku dofinansowaniu z Gminy Głogów Małopolski  przystąpiliśmy do programu Ministerstwa Sportu i Rekreacji i zakupiliśmy dwie łódki typu „OPTIMIST” otrzymując przy tym dodatkowe osiem sztuk z Ministerstwa Sportu i Rekreacji.

Od tej pory prężnie się rozwijamy organizując rokrocznie w okresie wakacji półkolonie i zgrupowania żeglarskie dla dzieci i młodzieży z naszego terenu finansowane z budżetu Gminy Głogów Małopolski oraz uczestnicząc w rywalizacji sportowej (regatach) na terenie całego kraju. Warto podkreślić, że to z pośród naszych żeglarzy wyrósł mistrz świata w jednej z klas olimpijskich Aleksander Arian obecnie żeglujący pod szyldem UKS mPunkt Sailing Team Rzeszów.

Żeglarstwo to nie jedyna dyscyplina sportowa, którą propaguje Uczniowski Klub Sportowy „Żagielek”. Od 2007 roku nasz Klub poszerzył swoją ofertę o dyscyplinę narciarstwa zjazdowego a od 2009 roku  także o dyscyplinę mini golfa. Dzięki temu, że Klub posiada odpowiedni sprzęt do uprawiania tego typu dyscyplin sportowych (narty, kije golfowe) dzieci z gminy Głogów Małopolski mają możliwość spróbowania swoich sił również w tych dyscyplinach oraz pobierania nauki pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i instruktorskiej. 

W naszym klubie panuje rodzinna atmosfera, dlatego wszystkich którzy nie boją się wody zapraszamy do współpracy. Oprócz zdobywania trofeów żeglarskich zajmujemy się organizowaniem zgrupowań żeglarskich oraz obozów narciarskich, które mają na celu nauczenie podopiecznych podstawowych umiejętności żeglarskich i narciarskich, oraz wpojenie w nich zasad związanych z zachowaniem nad wodą i w górach.  Nasi podopieczni w wesołej atmosferze uczą się nie tylko czynności związanych ze sportem ale także pracy w grupie, solidarności, solidności, samodzielności i odpowiedzialności. Nasi podpoieczni w dużym stopniu wracają do nas w kolejnych latach, co może świadczyć o ich zadowoleniu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież