Co było ostatnio.

 • 20190624_084427
 • dscf6873
 • dscf6472
 • 20190701_082124
 • dscf6541
 • dscf6994
 • 65166225_385716155418206_1645946972382691328_n
 • dscf6590
 • 20190625_093432
 • dscf6478
 • dscf7160
 • dscf6647
 • dscf6159

Sponsorzy

 • best
 • cjblok
 • karpatbud
 • logo gminy
 • nad
 • Dobordzieje
 • Dobordzieje
 • Dobrodzieje

Sprawozdanie z działalności UKS „Żagielek” za 2013 rok.

 

Działalność Uczniowskiego Klubu Sportowego „Żagielek” w 2013 roku prowadzona była po kątem nauki żeglarstwa, udziału zawodników Klubu w regatach i obozach w ramach współpracy z Rzeszowskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim, a także nauką narciarstwa zjazdowego.

Swoje działania Nasz Klub rozpoczął od zorganizowania obozu zimowego w Białym Dunajcu. Podczas ferii zimowych uczniowie z Głogowa Małopolskiego mogli niezwykle atrakcyjnie spędzić wolny czas ucząc się jazdy na nartach pod okiem i opieką nauczycieli wychowania fizycznego. Z tej propozycji spędzenia ferii zimowych skorzystało 40 dzieci z gminy Głogów Małopolski. Wszystkie dzieci kwalifikowane były przez MGOPS w Głogowie Małopolskim, a ich pobyt częściowo finansowany był z dotacji Urzędu Miejskiego w Głogowie Małopolskim.

W czasie roku szkolnego Uczniowski Klub Sportowy „Żagielek” prowadził zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży w wieku do 13-go roku życia w dyscyplinie żeglarstwo. Dzieci miały możliwość poznania:

- podstawowych zasad zachowania się nad wodą,

- teorii żeglowania, meteorologii i budowy jachtu,

- nauki węzłów żeglarskich,

- trymowania żagla,

- przepisów regatowych.

W okresie wakacji Klub prowadził zgrupowania żeglarskie dla dzieci z gminy Głogów Małopolski na akwenach wodnych w miejscowości Lipie. Z dotacji Urzędu Miejskiego w Głogowie Małopolskim wynoszącej 8000 złotych, zorganizowane zostały dwa 7-dniowe turnusy, w których udział wzięło ponad 30 dzieci z Gminy Głogów Małopolski. 

Nasi wychowankowie z powodzeniem wzięli udział w regatach (zawodach żeglarskich) organizowanych przez Rzeszowski Okręgowy Związek Żeglarski na rzece Wisłok w Rzeszowie w dniach 14 lipca i 22 września. Swoją obecność nasz Klub odnotował także na Jeziorze Solińskim i zbiorniku wodnym „Maziarnia” w Wilczej Woli wystawiając swoich reprezentantów w regatach pn. „II memoriał Leona Dwornikowskiego” oraz „Żagle o Świcie”. Jest to jedna z nielicznych ofert spędzenia wolnego czasu  dla dzieci  z Gminy Głogów Małopolski, które w okresie wakacji nigdzie nie wyjeżdżają.  Tym bardziej cieszymy się z faktu, że z roku na rok nauka żeglowania cieszy się coraz większą popularnością.

Jak każdy sprzęt sportowy również nasz sprzęt żeglarski narażony jest na uszkodzenia. Często dochodzi do sytuacji w której kadłuby łódek są obijane i dziurawione, należy je więc remontować. Niestety posiadany przez nas sprzęt jest już bardzo wysłużony i co raz trudniej go remontować (najstarsze kadłuby łódek liczą już ponad 10 lat). Warto byłoby się zastanowić nad możliwością zakupu choć części nowych kadłubów.

Bolączką jest także fakt, że wychowankowie naszego Klubu kończąc lat 13 nie mają możliwości dalszego rozwoju w tej dyscyplinie z uwagi na brak większych łódek typu np. „Cadet”, „Laser” czy „Europa” na których mogłyby dalej doskonalić swoje umiejętności. Dlatego korzystając z okazji zwracamy się z prośbą o uwzględnienie w budżecie Gminy Głogów Małopolski na 2014 rok środków finansowych na zakup takiego sprzętu żeglarskiego, który umożliwi dalszy rozwój Naszego Klubu i jego wychowanków.

Pragniemy serdecznie podziękować za Państwa hojność i zaufanie, którym nas obdarzyliście. Wierzymy, że spełniliśmy pokładane w nas nadzieje. Wyrażając swą wdzięczność za  wolę wspierania żeglarstwa wśród najmłodszych deklarujemy dalszą współpracę.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież